| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year Warranty and Training |
| Warranty: | 1 Years Maintenance |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
The Dual-Head Filling Machine is suitable for filling konjac jelly pearls (konjac crystal pearls). It is equipped with two sets of filling heads: one for filling jelly pearls and the other for syrup. As a small-scale production equipment for konjac jelly pearls, it has a small footprint and is an ideal choice for small and medium-sized customers. The entire machine is made of SUS304 stainless steel, featuring easy cleaning, low failure rate and convenient maintenance.
| Voltage | 380V 50/60Hz |
| Power | 3W |
| Air Supply | 0.5-0.7MPa |
| Filling Range | 200-2000ml (Multiple specifications available) |
| Filling Speed | 2400-3000 bottles per hour |
| Number of Filling Heads | 2 heads |
| Applicable Bottle Height | 50mm-300mm |
| Error | ≤±1% |
| Weight | 500kg |
| Overall Dimensions | 300×1300×2300 (mm) |

| popping boba making machine |
| popping boba production line |
| bubble tea machine |
| food machine |
| popping boba |
| food processing machine |
| bursting boba machinery |
| boba pearls machine |
| tapioca pearl machine |
| small popping boba machine |
| candy making machine |
| boba making machine |
| tapioca pearl making machine |
| popping boba maker |
| boba machine |
| tapioca pearl forming machine |
| jelly machine |
| jelly ball machine |
| product line |
| candy machine |
| boba popping machine |
| food machinery |
| boba pearls making machine |
| bubble tea |
| beverage production line |
| semi-automatic |
| jelly candy machine |
| pearls machine |
| burst bead |
| boba maker |
| food equipment |
| bubble tea equipment |
Wooden box---solid wood or multi-layer wood,What materials to use are determined based on the actual situation.
ChangeZhou Jinma is an equipment manufacturer: focusing on the development and sales of automated production and packaging equipment for innovative ingredients (Hantian crystal balls, sandwich popping beads, etc.) in the beverage industry.
Jinma provides overall solutions: providing customers with customized overall solutions including workshop layout design, formula, process, equipment installation and commissioning and training.
Jinma is a high-tech enterprise: established in 2014, and was rated as a high-tech enterprise in 2019 and 2022.

Technical Support
1. Customised machine;
2.Customized layout drawings;
3.Commissioning and installation before delivery;
4.Overseas engineers to install and debug ,Training ;
5.Formula debugging;
6.Upgrading and transformation, make your equipment back to a better state and solve the problem of insufficient output;
7.24-hour online technical support and service.
Q:Are you a factory or trading company ?
A:We are a factory specializing in manufacturing, R&D, and have our own foreign trade rights and production equipment.
Q:Could you please send me your best price?
A:Yes, we cherish every cooperative customer and work hard to facilitate transactions.
And before quoting,please kindly consult us and provide:
1)Your expected capacity for machine.
So that we can recommend the most corresponding machine.
Q:When is your delivery time ?
A:Single machine:30-45 working days.Production line:60-75 working days after 30%-50% deposit received.
Q:When is your payment term ?
A:Payment shall be 30%-50% deposit by T/T,balance 50%-70% paid by T/T,D/P after inspection but before shipment.
Q:Can you make machines based on customer's design ?
A:Yes,we can customized. According to your special request,we can design solution and provide service scheme.
Q:How to handle the installation and test for machine?
A:Our engineers are available to service overseas to install and train local staff.Specific arrangements will be explained clearly in each quotation.
Packaging and shipping
Wooden box---solid wood or multi-layer wood