| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | 1 Year Warranty and Training |
| Warranty: | 2 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


The machine comes with 4 sets of knife sets, including those of 3×3mm, 5×5mm, 10×10mm and 20×20mm.
| Capacity | 0-30 kg/h (continuous feeding) |
| Material Chamber | L150mm × W60mm × H60mm (Cross-section: 60mm × 60mm) |
| Voltage | Customized 110V, US standard plug |
| Power | 0.1K |
Cooling Material Container
Matching tea beverage jelly cutting machine
|
Matching model: 066; Food-grade materials (high-temperature resistant) |
| Dimensions of the material container match the material chamber of the cutting machine, facilitating easy molding and feeding. | |
| Overall dimensions: Approx. L70mm × W70mm × H150mm |
Technical Support
1. Customised machine;
2.Customized layout drawings;
3.Commissioning and installation before delivery;
4.Overseas engineers to install and debug ,Training ;
5.Formula debugging;
6.Upgrading and transformation, make your equipment back to a better state and solve the problem of insufficient output;
7.24-hour online technical support and service.
Q:Are you a factory or trading company ?
A:We are a factory specializing in manufacturing, R&D, and have our own foreign trade rights and production equipment.
Q:Could you please send me your best price?
A:Yes, we cherish every cooperative customer and work hard to facilitate transactions.
And before quoting,please kindly consult us and provide:
Your expected capacity for machine.So that we can recommend the most corresponding machine.
Q:When is your delivery time ?
A:Single machine:30-45 working days.Production line:60-75 working days after 30%-50% deposit received.
Q:When is your payment term ?
A:Payment shall be 30%-50% deposit by T/T,balance 50%-70% paid by T/T,D/P after inspection but before shipment.
Q:Can you make machines based on customer's design ?
A:Yes,we can customized. According to your special request,we can design solution and provide service scheme.
Q:How to handle the installation and test for machine?
A:Our engineers are available to service overseas to install and train local staff.Specific arrangements will be explained clearly in each quotation.
Packaging and shipping:
Wooden box---solid wood or multi-layer wood,What materials to use are determined based on the actual situation.